Автор Тема: Трубочник - приобретение, хранение, очистка, (а может и разведение?)  (Прочитано 12569 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Віталь

  • Гость
Вот еще такое наблюдение. Если в аквариуме в качестве грунта используется мелкий песок - трубочник отлично в нем выживает - видимо для его биологии очень важен субстрат.
У нармалёва заіленым выжывае і ў грунце з буйной фракцыяй. Толькі рыбы яго выцягваюць, ну, і тэмпература, як правіла, высакавата...

Оффлайн dr.moro

  • г. Минск
  • Глобальный модератор
  • Ветеран
  • *
  • Сообщений: 4571
  • Поблагодарили: 80
    • Просмотр профиля
Наконт тэмпературы... Тут нешта ня тое - на балконе стаiць банка 5 лiтрау, з дробным пяском слой 3 см - вада зяленая, тубiфекс буяе - жывы чырвоны мох. Не такi як у гандляркi на жданах :) але есць, вiзуальна нават болей чым на этапе "засяленьня" - папуляцыя расце. Дык вось, пад вечар тэмпература на сонцы - дакладна ня ведаю... Але под 40 - ня меней.

У маленькай рыбнай бынцы з 0,5 см фракцыей грунту такога не адбываецца. А дзе менавiта пясок - тубiфекс есць.   

Гэта усе не выпадкова, я так мяркую.

Белорусский клуб аквариумистов


Віталь

  • Гость
Наконт тэмпературы... Тут нешта ня тое - на балконе стаiць банка 5 лiтрау, з дробным пяском слой 3 см - вада зяленая, тубiфекс буяе - жывы чырвоны мох. Не такi як у гандляркi на жданах :) але есць, вiзуальна нават болей чым на этапе "засяленьня" - папуляцыя расце. Дык вось, пад вечар тэмпература на сонцы - дакладна ня ведаю... Але под 40 - ня меней.

У маленькай рыбнай бынцы з 0,5 см фракцыей грунту такога не адбываецца. А дзе менавiта пясок - тубiфекс есць.   

Гэта усе не выпадкова, я так мяркую.
Тады маё назіраньне адносна тэмпературы памылковае... Які слой вады? ці робіш падкормку? ці адбіраеш біямасу?

Оффлайн dr.moro

  • г. Минск
  • Глобальный модератор
  • Ветеран
  • *
  • Сообщений: 4571
  • Поблагодарили: 80
    • Просмотр профиля
Можа i не памылковае, можа справа у тым, што калi дастаткова арганiкi магчым бактэрыйны выбух з хуткай элiмiнацыяй кiслароду ды выпрацоукай таксiнау.

У мяне усе адбывалася у 5 лiтровым слоiку, амаль што да краеу запоуненым "старой" вадой, пясок так сама с "жылой" банкi - перасыпау калi ен назбiрау нармалева глею (iлу). Арганiкi адным словам - было дастаткова.

але спробы дадаць арганiкi (малако - кроплi) хутка прыводзяць да бактэрыйнага выбуху i - як вынiк масавай гібелі каленii тубiфэкса.
« Последнее редактирование: 05 Август 2009, 15:26:50 от dr.moro »

Оффлайн silverworld

  • Новичок
  • Сообщений: 5
  • Поблагодарили: 1
    • Просмотр профиля
попробую.
Да, они у меня копаются. А как узнать что яйца уже там? И нужно ли плошку убирать как только они отложены? А то эти дойрые создания очень любять сожрать друг друга, я думаю яйца деликатес.