Автор Тема: Артэмія саланаводная  (Прочитано 22843 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн wader

  • Ветеран
  • Сообщений: 517
  • Поблагодарили: 28
    • Просмотр профиля
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #30 : 15 Февраль 2010, 18:05:17 »
скажите как долго можно кормить малькам артемию, то есть до какого возраста. спасибо ;)

До самой смерти - все зависит от размера рыбы.
У меня мелочь сидит в основном на артемии.

Віталь

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #31 : 16 Февраль 2010, 08:18:22 »
У мяне скалярыі дарослыя артэмію бачаць і ядуць за абедзьве жабры. +1 да мінулага паведамленьня.

Белорусский клуб аквариумистов

Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #31 : 16 Февраль 2010, 08:18:22 »

Оффлайн wader

  • Ветеран
  • Сообщений: 517
  • Поблагодарили: 28
    • Просмотр профиля
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #32 : 16 Февраль 2010, 12:10:03 »
У мяне скалярыі дарослыя артэмію бачаць і ядуць за абедзьве жабры. +1 да мінулага паведамленьня.

Только, наверное, дорого будет скалярий на одной артемии держать :o

Віталь

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #33 : 16 Февраль 2010, 12:42:18 »
Не, яны замарожаную дафнію магну звычайна ядуць, хто ж ім артэміі часта даваць будзе... :)

Оффлайн wader

  • Ветеран
  • Сообщений: 517
  • Поблагодарили: 28
    • Просмотр профиля
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #34 : 16 Февраль 2010, 13:00:38 »
Преимущество мелких рыб в том, что их можно безболезненно кормить артемией постоянно. Я почти ей и кормлю - и за 2 года ушло около 1-й банки (450 ргамм).
Правда летом еще даю живую дафнию/циклопа и трубача периодически.

Віталь

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #35 : 16 Март 2010, 12:52:56 »
Адзін вядомы скалярнік з аквафорум.кіеў.уа Евгеньіч падказаў цікавы спосаб захоўваньня ужо выведзенага наўпліўса артэміі. Вядома, што калі пакінуць яе без аэрацыі, яна дохне і псуецца. Прыходзіцца яе альбо трымаць пад аэрацыяй (займаючы інкубатар, у якім магла б вывадзіцца наступная порцыя), альбо замарожваць. Аднак, як аказалася, можна паступіць значна прасьцей: выліць яе ў шырокую кювету з невысокім слоем вады з інкубатара і паставіць у халадзільнік. У гэтых умовах яна не задыхаецца, а застаецца жывой. Больш да таго, метабалізм наўпліўса запавольваецца, ён перастае расьці, не растрачвае свае карысныя рэчывы. Я зараз так раблю, задаволены. У якасьці кюветы ўжываю пласьцікавы кантэйнер а-ля "для зсабоек".
« Последнее редактирование: 16 Март 2010, 12:54:55 от Вітáль »

Shula

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #36 : 16 Март 2010, 13:17:26 »
Последние время на украинском форуме всё чаще пишут про кормление "мясом",скорей всего имеют в виду замороженную взрослую артемию.А у нас кто кормит таким кормом?

Оффлайн aksyta

  • Ветеран
  • Сообщений: 1709
  • Поблагодарили: 132
  • Минск,Серебрянка
    • Просмотр профиля
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #37 : 16 Март 2010, 14:39:56 »
если имеется ввиду в самом деле замороженная взрослая артемия,то раз пробовала.Рыбы как то не очень её восприняли.
цихлиды :710 л.- оз.Малави,240 л.-оз.Танганьика,400 л.-юж.Америка

Віталь

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #38 : 16 Март 2010, 15:53:31 »
Я мясам артэміі (а гэта, Аксана, ты правільна заўважыла, дарослая) не карміў.

Shula

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #39 : 16 Март 2010, 18:30:50 »
Я почему спросил,мне прошлой осенью предлагали такой корм в блоках по пять килограмм,но я тогда уже наморозил мотыля и дафнии и не стал брать.Так вот думаю если ещё будет такая возможность брать или не брать.

Віталь

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #40 : 17 Март 2010, 08:52:06 »
Не, думаю, што артэмія лепш за дафнію (а тым больш за  маіну). Артэмія ж саланаводная, адпаведна салёная. Наўрадці яе пры зарыхтоўцы вытрымліваюць у салодкай вадзе, каб соль выйшла. Калі хапае сваіх запасаў, то для чаго траціцца яшчэ на тое, без чаго можна было б і абысьціся? Гэта для тых, хто сам не нарыхтоўвае, актуальна. Ім што дафнію, што цыклопа, што артэмію - купляць...

Віталь

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #41 : 26 Март 2010, 18:32:42 »
Калі раптам здарыцца такая сітуацыя, што ў інкубатары з артэміяй на некаторы час (да 12 гадзін) спыніцца аэрацыя (напрыклад, электрычнасьць адключаць). Наўпліўс упадзе на дно і як бы здохне. Не сьпяшайцеся яго выліваць. Дайце аэрацыю і праз гадзіну немала наўпліўса ажыве зноў. Высьветлена вопытным шляхам. Ад адчаю спрабаваў карміць такой "дохлай" артэміяй. Дык праз некаторы час яна ажывала непасрэдна ў месцы скорму (калі не пасьпявалі з'ядаць). Пасьля тое ж не раз паўтаралася непасрэдна ў інкубатары...

Оффлайн dr.moro

  • г. Минск
  • Глобальный модератор
  • Ветеран
  • *
  • Сообщений: 4571
  • Поблагодарили: 80
    • Просмотр профиля
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #42 : 27 Март 2010, 08:18:35 »
живучая зверюга. а иначе и быть не может - экстремофил, как-никак.

Віталь

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #43 : 29 Март 2010, 08:26:33 »
Так, здаецца, яны нават у насычаным растворы солі выжываюць (калі ўжо вылупіліся), але калі не. то не вылупляюцца, пакуль канцэнтрацыя не спадзе (вясною).

Shula

  • Гость
Re: Артэмія саланаводная
« Ответ #44 : 29 Март 2010, 09:48:24 »
Калі раптам здарыцца такая сітуацыя, што ў інкубатары з артэміяй на некаторы час (да 12 гадзін) спыніцца аэрацыя (напрыклад, электрычнасьць адключаць). Наўпліўс упадзе на дно і як бы здохне. Не сьпяшайцеся яго выліваць. Дайце аэрацыю і праз гадзіну немала наўпліўса ажыве зноў. Высьветлена вопытным шляхам. Ад адчаю спрабаваў карміць такой "дохлай" артэміяй. Дык праз некаторы час яна ажывала непасрэдна ў месцы скорму (калі не пасьпявалі з'ядаць). Пасьля тое ж не раз паўтаралася непасрэдна ў інкубатары...
У меня несколько раз так получалось,что я взяв нужное количество артемии из банки забывал подключить аэрацию.Примерно через минут 15-30 замечал свою ошибку,но артемея уже лежала вся на дне.Возобновление аэрации приводило лишь к образованию розовых пузырей на поверхности,а ещё через какое-то время появлялся не приятный запах.Могу подтвердить факт,что оживление артемии не разу не произошло.