Автор Тема: Не па тэме.  (Прочитано 8184 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Віталь

  • Гость
Не па тэме.
« : 13 Май 2009, 21:42:57 »
Сюды будзе скідвацца афтоп. Пазьней тэму у больш адпаведны радзел перанясем...
« Последнее редактирование: 23 Июнь 2009, 08:35:55 от Вітáль »

Віталь

  • Гость
Re: Борьба с бурыми водорослями!!!
« Ответ #1 : 20 Июнь 2009, 12:36:45 »
не нужно писать глупости, никто ничего есть не должен.
Калі не згодны, аргументуйце, "глупства" - гэта эмацыянальная ацэнка, а не аргумент.
« Последнее редактирование: 23 Июнь 2009, 08:42:05 от Вітáль »

Белорусский клуб аквариумистов

Re: Борьба с бурыми водорослями!!!
« Ответ #1 : 20 Июнь 2009, 12:36:45 »

Оффлайн warby

  • Новичок
  • Сообщений: 16
  • Поблагодарили: 3
    • Просмотр профиля
Re: Борьба с бурыми водорослями!!!
« Ответ #2 : 21 Июнь 2009, 06:40:54 »
"глупости"  :), из личных наблюдений, вот мой аргумент, думаю больше чем достаточно, рыбу кормите соответствующим рационом ей присущем, а не взваливайте на нею уборку.

offtop: кстати, тут чел постом выше  писал про глупость, для Вас, в данной ситуации слово применялось как не оценка моей эмоции, а как оценка содержимого, или вы прикажете оценивать текст по десятибалльной шкале? а по сути любое общение является выражением эмоций и под такую формулировку можно подогнать все. ла не буду офтопить.
с уважением.
« Последнее редактирование: 23 Июнь 2009, 08:53:14 от Вітáль »

Віталь

  • Гость
Re: Борьба с бурыми водорослями!!!
« Ответ #3 : 22 Июнь 2009, 07:58:42 »
2Варбай: Эмацыянальная ацэнка - гэта не ацэнка Вашай эмоцыі, а ацэнка маіх слоў, але не разважлівая (заснаваная не на аргументах, фактах, назіраньнях), а эмацыянальная (заснаваная на Вашых эмоцыях, раздражэньні ад маіх слоў). Зараз, калі Вы агучылі свае назіраньні, я бачу, што эмоцыі Вашыя былі падмацаваныя вопытам. Але на якой падставе Вы свой вопыт абсалютавалі, мне незразумела... застаецца на Вашым сумленьні.

Што тычыцца карміць "соответствующим рационом", то Вы мяне замілоўваеце.  :) Водарасьцееды таму так і называюцца, што ядуць водарасьці, і іх у аквасы садзяць, у асноўным, з гэтай функцыянальнай нагрузкай. Канешне, яны даволі хутка разумеюць, што тое, што падае зь "неба", смачней і больш даступна... але ня думаю, што будзе злачынствам крыху іх недакарміць і такім чынам прастымуляваць вярнуцца іх да сваіх функцыянальных абавязкаў...
« Последнее редактирование: 23 Июнь 2009, 08:59:28 от Вітáль »

Оффлайн warby

  • Новичок
  • Сообщений: 16
  • Поблагодарили: 3
    • Просмотр профиля
Не па тэме.
« Ответ #4 : 23 Июнь 2009, 06:26:15 »
Я таксама пры запуску свайго праз тыдня 2 запусьціў 5 анцыкаў. Абрастаньні толькі пачыналіся і ў тым, што гэта былі бурыя сумненьня няма (сьвятла было усяго 0.1 Вт/л). Дык за пару гадзін усё аж блішчэла.
нельзя в первые недели существования аквариума нагружать его рыбой - это грубейшая ошибка!(на заметку новичкам) У аквариума слабая биология и пока она не набрала мощь категорически запрещено - это спасет вас в дальнейшем от многих проблем.


Цитировать
2Варбай: Эмацыянальная ацэнка - гэта не ацэнка Вашай эмоцыі, а ацэнка маіх слоў, але не разважлівая (заснаваная не на аргументах, фактах, назіраньнях), а эмацыянальная (заснаваная на Вашых эмоцыях, раздражэньні ад маіх слоў). Зараз, калі Вы агучылі свае назіраньні, я бачу, што эмоцыі Вашыя былі падмацаваныя вопытам. Але на якой падставе Вы свой вопыт абсалютавалі, мне незразумела... застаецца на Вашым сумленьні.
Извините offtop, мы тут дискуссируем на тему эмоциональных высказываний или о водорослях. "Виталь" вы так все темы собираетесь "обсасывать"? прошу прощения еще раз избыточную эмоциональность сейчас и за первое сообщение. Думаю "Виталя" удовлетворит мое извинение за мои высказывания.  :(
« Последнее редактирование: 23 Июнь 2009, 06:51:25 от warby »

Віталь

  • Гость
Re: Борьба с бурыми водорослями!!!
« Ответ #5 : 23 Июнь 2009, 08:07:50 »
Варбай, 5 маладзенькіх анцыкаў на 240 л на трэці тыдзень пасьля запуска -- гэта нармальна. Больш таго, 5 пяцылій былі яшчэ тыдням раней запушчаны. Інакш адкуль тады, навогул, аміяку брацца, каб гэтая самая біялогія памацнела? Але гэта ўсё тут - афтоп.
« Последнее редактирование: 23 Июнь 2009, 08:32:21 от Вітáль »